Aleksej Navoičik

navoicikEsu Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto 2005 metų laidos absolventas. Jau nuo vaikystės man patiko kurti. Mokykloje kūriau įvairius elektroninius prietaisus, tarp kurių buvo žaislinės mašinytės su elektriniu varikliu ir nuotoliniu valdymu, elektrošokas iš fotoblykstės ir dar daug daug visko, ko 1980–1990 metais mums trūko, tačiau taip norėjosi turėti.
Baigęs mokyklą nusprendžiau stoti į Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultetą. Besimokydamas Kolegijoje įgijau daug reikalingų teorinių ir praktinių žinių. Studijos padėjo išvystyti analitinį mąstymą, atsakingumą ir atkaklumą. Tačiau svarbiausia yra tai, kad studijos padėjo man suvokti, ko iš tiesų siekiu: mano svajonė buvo įkurti konstruktorių-elektronikos projektuotojų verslą. Kadangi tam reikėjo didelio žinių bagažo, buvo svarbu gilintis į visus dėstomus dalykus ir dar daugiau.
Mano profesinė karjera prasidėjo nuo inžinieriaus-projektuotojo darbo vienoje įmonėje. Darbas reikalavo techninių, matematikos, psichologijos ir daugumos kitų dalykų, dėstytų Kolegijoje, žinių. Daug patirties įgijau ilgalaikėse komandiruotėse Kinijoje, kur reikėjo susikalbėti su vietiniais inžinieriais, nors ir aš, ir jie iš pradžių sunkiai kalbėjome angliškai.
Po kelerių metų kartu su grupioku Sergejumi Šeršniovu įkūrėme inžinierių-elektronikos projektuotojų įmonę. Verslas buvo kuriamas sunkiais Lietuvai metais – per ekonominę krizę, todėl teko daug dirbti ir įveikti nemažai iššūkių. Tačiau štai jau 2012 metai, o mūsų nedidelis 8 žmonių kolektyvas išleidžia į rinką jau trečiąjį produktą, kuris neturi analogų visame pasaulyje.
Norėčiau labai padėkoti visiems Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto dėstytojams už pasirinktą mokymo metodiką, požiūrį į studijas ir studentą. Linkiu šiai aukštajai mokyklai ir toliau gyvuoti, plėstis, sulaukti daug gerų studentų, o dėstytojams išlikti šiuolaikiškiems, inovatyviems, gebantiems operatyviai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių.

UAB „Dielektrik“ generalinis direktorius