Kompiuterių sistemos

Studijų krypties grupė: Inžinerijos mokslai
Studijų kryptis: Elektronikos inžinerija
Studijų forma: Nuolatinė, nuolatinė – sesijinė
Kalbos, kuriomis dėstoma: Lietuvių
Kvalifikacinis laipsnis: Inžinerijos mokslų profesinis bakalauras

Studijų programos aprašas (AIKOS sistema)
Studijų programos išorinio vertinimo išvados (SKVC)
Konkursinio balo sandara ir skaičiuoklė (LAMA BPO)

Studijų planas įstojusiems 2017 m. ir vėliau

Privalumas
Kompiuterių sistemų studijos – tai pagrindas ateičiai, kuris leis kurti išmaniąsias sistemas ir protingus daiktus, dirbti su naujausiomis technologijomis.

Tarptautiškumas
Galimybė vieną semestrą studijuoti užsienio universitete, taip pat atlikti profesinę ir baigiamąją praktikas užsienio įmonėse pagal ERASMUS+ mainų programą.

Karjeros galimybės
Absolventai galės dirbti įvairiose valstybinėse ir privačiose įstaigose, įmonėse, firmose, kuriose projektuojami, diegiami, eksploatuojami kompiuterių tinklai ir jų įranga, galės kurti savo verslą.
Socialiniai partneriai: AB „Telia Lietuva“, asociacija „INFOBALT“, UAB „Bitė Lietuva“, Lietuvos RTV perdavimo centras, UAB „Telekonta“, UAB „Tele2“, UAB „Blue Bridge“, UAB „Eltel Networks“, UAB „Skaidula“, UAB „Telekomunikaciniai projektai“, UAB „Nacionalinis telekomunikacijų tinklas“, UAB „Virnadė“, UAB „Cgates“, UAB „Lokmis“, UAB „Viginta“, UAB „Fima“, UAB „ABB Lietuva“ ir kt.

Gebėsi

  • projektuoti ir tobulinti kompiuterių tinklus;
  • parinkti kompiuterių sistemų administravimo priemones ir valdyti jas;
  • parinkti telekomunikacijų įrangą;
  • organizuoti ir atlikti kompiuterių sistemų techninės ir programinės įrangos diegimą;
  • užtikrinti informacinės sistemos duomenų saugumą ir spręsti techninės ir programinės įrangos efektyvaus funkcionavimo priežiūros problemas.

Sėkmės istorijos

Miroslav Vengrovskij
2006 m. baigiau Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto Kompiuterių technikos studijų programą. Dar besimokydamas kolegijoje aktyviai dalyvavau moksliniuose, praktiniuose seminaruose bei įvairiose mechatronikos ir automatikos varžybose.
Dalyvaudamas respublikiniame moksliniame praktiniame seminare „Valdiklių taikymas gamybos technologijose“ ir mechatronikos varžybose – užėmiau II – vietą. Nacionalinėse Olandijos mechatronikos varžybose „Skills Masters 2006“ Roterdame irgi užėmiau II vietą. Būdamas III kurse buvau išrinktas į geriausių 2006 m. Lietuvos studentų grupę bei apdovanotas padėkos raštu Lietuvos Vyriausybės rūmuose.
2006 m. lapkričio 1 d. pradėjau dirbti „DACPOL“ firmoje kaip jos atstovas Lietuvoje ir Baltijos šalyse. 2009 metais įkūriau įmonę UAB „MIROMAX“ ir esu jos savininkas bei direktorius.
2012 metais įkūrus UAB „DACPOL Baltic“ tapau šios dukterinės įmonės direktoriumi.

 

Vadimas Čirkovas
Studijuodamas Kompiuterių technikos programą Vilniaus kolegijoje, įgavau kompiuterių sandaros, operacinių sistemų ir duomenų tinklų pamatines žinias. Ruošdamas baigiamąjį darbą, įgijau daug patirties laidinių ir bevielių tinklų bei Windows ir Unix sistemų administravime.
Po studijų įsidarbinau vienoje didžiausių ir ilgiausią patirtį IT srityje turinčioje Lietuvos įmonėje „Penki kontinentai“. Ten įgijau patirties padėdamas įmonės darbuotojams spręsti su kompiuteriais ir biuro technika susijusias problemas. Įmonė buvo Microsoft Gold partneris, ir norint palaikyti tokį partnerystės statusą, įmonėje turėjo būti tam tikras sertifikuotų Microsoft sistemų specialistų. Tad pasinaudojau darbovietės parama specializuotis Microsoft serverių sistemose, įgyti specializuotų žinių ir sertifikatų.
Netrukus mano profesinė kompetencija tapo aukštesnė negu reikalauja darbas, ir teko ieškoti ambicingesnių iššūkių ir galimybės toliau tobulėti įmonėje, kuri užsiima didesniais ir sudėtingesniais projektais. Tuomet gavau Microsoft sistemų inžinieriaus poziciją vienoje prestižiškiausių Lietuvos IT kompanijų – „Blue Bridge“, kuri garsėja aukšta kompetencija, atliktų darbų kokybe, jaukia ir vakarietiška vidine atmosfera ir kultūra. Ten dalyvavau dideliuose „Microsoft“ sistemų diegimo ir licencijų pardavimo projektuose.
Buvau labai patenkintas darbu ir perspektyvomis kompanijoje „Blue Bridge“, tačiau gavau pasiūlymą išvykti vasaros atostogų į Norvegiją, kuria labai susižavėjau, išmokau kalbos, o šiuo metu grįžęs į Lietuvą dirbu Sistemų administratoriumi kompanijos „Atea Denmark“ Vilniaus filiale. Toliau planuoju panaudoti norvegų kalbos bei Microsoft sistemų žinias dirbdamas su klientais iš Norvegijos.

 

Augustinas Giniotis
2018 m baigiau Vilniaus kolegijos EIF Kompiuterių sistemų specialybės dienines studijas. Dar besimokydamas antrame kurse savarankiškai pradėjau mokytis kompiuterių tinklus pagal CCNA sertifikavimo programą, tinklų administravimą. Įgytos žinios leido jau trečiame kurse įsidarbinti Nacionalinės mokėjimo agentūros Informacinių technologijų departamento Sistemų administravimo skyriaus vyriausiuoju specialistu (tinklo administratoriumi). Darbas nesutrukdė tęsti studijas ir labai gerais pažymiais baigti studijas kolegijoje.
Dar besimokant įgyta nemaža patirtis leido iš karto po studijų įsidarbinti Barclays Group Operations Limited Lietuvos filiale ir sėkmingai dirbti atsakingose operacijų analitiko pareigose (Connectivity Operations Analyst at Barclays Group Operations Lithuania (BGOL).

Studijų programos komitetas
Elena Gasiūnienė, Kompiuterių sistemų ir telekomunikacijų katedros vedėja.
dr. Loreta Savulionienė, Elektronikos ir informatikos fakulteto prodekanė;
Edmuntas Garla, Elektronikos ir informatikos fakulteto lektorius;
Valentina Dubovskaja, Elektronikos ir informatikos fakulteto lektorė;
Audrius Mačkinis, UAB „NOVUS IT“ direktorius;
Petras Pikšrys, Elektronikos ir informatikos fakulteto KS16A grupės studentas.