Visi intuityviai suprantame, kad pasislėpti internete yra neįmanoma, jog daugybę informacijos internete galima surinkti apie kiekvieną iš mūsų, bet svarbu sąmoningai valdyti asmeninės informacijos srautą, kad viešai prieinama informacija nebūtų konfidenciali. Šias ir kitas su informacijos sauga susijusias temas, Informacinių sistemų katedros vedėja doc. dr. Irma Šileikienė su katedros dėstytojomis 2019 m. gegužės 9 d. nagrinėjo Elektronikos ir informatikos fakulteto bendruomenei skirtoje atviroje paskaitoje apie saugumą internete, kurią vedė UAB „Tesonet“ saugos specialistai.

Dėstytojų grupė lankėsi Partnerystės ir projektų skyriaus suorganizuotoje paskaitoje UAB „Tesonet“ patalpose, susipažino su įmonės darbo aplinka, įmonės saugumo ekspertai ir programuotojai dalinosi patirtimi, inicijavo diskusijas apie kibernetines grėsmes, etiško hakinimo technologijas, informacinės veiklos saugos auditą ir kitas aktualias temas.

Paskaitos metu įmonės saugumo ekspertai pademonstravo įrankius, kurie leidžia pasitikrinti ar naudojamas elektroninio pašto adresas yra „nuhakintas“, kaip galima nustatyti gyvenamosios vietos adresą žinant bevielio tinklo pavadinimą, kokias programėles galima naudoti slaptažodžių saugojimui ir t.t.

Bet svarbiausias saugumo garantas esame tik MES ir mūsų sąmoningas elgesys organizacijoje, visoje elektroninėje erdvėje, slaptažodžių saugojimo taisyklių laikymasis ir atsparumas socialinės inžinerijos atakoms. Internete mes pasislėpti negalime, bet privalome imtis visų reikalingų veiksmų ir apsaugos priemonių, kad prieinama informacija būtų tik ta, kuria mes norime dalintis viešai.

Diskusijoje gimė mintys ir idėjos, ką galime nuveikti kiekvienas atskirai ir kartu, kad būtume saugesni. Tikimės glaudaus bendradarbiavimo su UAB „Tesonet“ saugos specialistais.

 

Informacinių sistemų katedros vedėja doc. dr. Irma Šileikienė