2022 m. lapkričio 18 d. Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta įteikė Elektronikos ir informatikos fakulteto dekanui dr. Romanui Tumasoniui „Garbės savanorio“ medalį bei Poltavos savivaldybės padėką už paramą Poltavos srities žmonėms.

Dalinamės dekano pasakojimu ir padėka kolegoms iš VIKO ir įmonėms bei organizacijoms, prisidėjusioms prie paramos suteikimo Poltavos sričiai (Ukraina).

„Viskas prasidėjo nuo to, kai mano senas draugas Petro Kraisvitnyj iš Ukrainos, Poltavos srities administracijos Tarybos narys, kreipėsi į mane su prašymu padėti Poltavos srities vaikams. Jiems labai trūko kompiuterinio tinklo įrangos, kad bombardavimo metu, kai vaikai slepiasi slėptuvėse, galėtų nenutrūkstamai vykti ugdymo procesas. Labai reikėjo tinklo komutatorių (switch‘ų) bei maršrutizatorių (router‘ių). Buvo pats atostogų metas – rugpjūčio mėnuo. Sunku buvo kažką pažadėti, bet pasakiau, kad pabandysiu. Pirmiausia kreipiausi į draugus ir kolegas. Pirmasis atsiliepė KTU Informacinių technologijų departamento direktorius Arvydas Žiliukas – ačiū jam! Atsirado pirmosios siuntos. Prasidėjus mokslo metams kreipėmės į Vilniaus kolegijos bendruomenę ir gavome atsaką. Ypatingai norisi padėkoti Sveikatos priežiūros fakulteto dekanei Birutei Gostevičienei ir visai SPF bendruomenei. Siunta didėjo. Atsiliepė ir studentai, kurie tiesiog skambimo ir klausė, kur atnešti reikalingą įrangą. Ačiū jiems! Didžiulį darbą atliko mūsų kolegijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja dr. Lina Bivainienė. Jos kvietimu išmaniosios televizijos ir šviesolaidinio interneto paslaugas tiekianti bendrovė „Splius“ paaukojo tikrai daug reikalingos kompiuterinio tinklo įrangos. Tuomet laukė kitas darbas – visą surinktą įrangą reikėjo nugabenti iki Poltavos srities. Su šia užduotimi irgi buvo susidorota. Dėkoju UAB „Nevda“ ir tarptautiniam labdaros ir paramos fondui „Pagalbos Sparnas“, su kurių pagalba mūsų siuntinys pasiekė tikslą.

Įrangos poreikis buvo didelis ir mums atrodė, kad to, ką pavyko surinkti draugams Ukrainoje, neužteks jų siekiams įgyvendinti. Kokia didelė buvo mano nuostaba, kai Petro man paskambino ir išreiškė didžiulę padėką už gautą įrangą. Jos pagalba buvo įgyvendintas tikslas ne tik suteikti internetinį ryšį Poltavos srities mokykloms, bet pavyko ir techniškai apjungti visas srities gelbėjimo tarnybas į vieną bendrą tinklą.

Dažnai mes užduodame sau klausimą – o ką aš galiu vienas? Tai yra puikus pavyzdys, kad kiekvieno žmogaus net ir nedidelis indėlis kartu sudėjus duoda ženklius rezultatus ir padeda Ukrainos žmonėms atremti agresoriaus sukeltus sunkumus.“