Š.m. balandžio 11-12 d. Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultete vyko tradicinis tarptautinis elektronikos konkursas EIFtronic 2019, kuriame dalyvavo komandos iš Sakartvelo, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų. Reikia pasidžiaugti, kad kasmet ilgėja įvairias šalis atstovaujančių komandų sąrašas. Šiais metais atvyko komanda, kuri atstovavo San Diego valstybinį universitetą, kurio filialas yra Tbilisyje. Konkurso dalyvius pasveikino  direktorės pavaduotoja studijoms Rita Liepuonienė, Elektronikos ir informatikos fakulteto dekanas dr. Romanas Tumasonis, konkurso rėmėjas – UAB Dielektrik direktoriaus pavaduotoja Jevgenija Sklizmantienė.

Aštuonių komandų nariai atliko 4 užduotis. Teorinį testą geriausiai atliko 2 konkurso dalyviai: Giorgi Solomnishvili iš San Diego valstybinio universiteto – Georgia ir Jēkabs Stikāns iš Ventspilio aukštosios mokyklos.

Praktinę užduotį „Elektroninės grandinės surinkimas ir parametrų matavimai“ geriausiai atliko Ciechanovo aukštosios mokyklos (Lenkija) studentas Adam Grądzki. Kitų praktinių užduočių nugalėtojais tapo šie studentai: „Elektroninės grandinės surinkimas ir valdymas Arduino UNO“ – Ventspilio aukštosios mokyklos studentas Kristers Dēnavs; „Elektroninio įrenginio montavimas“ – Ciechanovo aukštosios mokyklos studentas Adrian Lewandowski.

Nugalėtojais tapo šių aukštųjų mokyklų komandos: Vilniaus kolegija – III-oji vieta; Ciechanovo aukštoji mokykla – II-oji vieta; Ventspilio aukštoji mokykla – I-oji vieta.

Po įtempto darbo fakulteto auditorijose ir laboratorijose konkurso svečiai aplankė Trakų pilį ir pasivaikščiojo po Vilniaus senamiestį.

Nuoširdžiai dėkojame konkurso rėmėjams UAB Dielektrik, UAB Esemda ir UAB Sonnenburg LT už finansinę paramą ir konkurso nugalėtojams skirtus vertingus prizus, o taip pat visiems, prisidėjusiems prie puikaus renginio organizavimo.

Iki pasimatymo 2020 – ųjų pavasarį!

Elektronikos katedra