Bene didžiausias kasmetinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ gėris – suteiktas šansas žingeidžiajai visuomenei susipažinti su nacionalinio mokslo kūrėjais, mokslininkais, kurių entuziastingai atskleidžiamos temos įkvepia ir motyvuoja vis geriau suprasti mus supantį pasaulį.
Džiugu pripažinti, kad mokinių ugdymo laukas seniai nėra sutelktas tik mokyklos pastate, fundamentalios tiksliųjų mokslų tiesos jau eilę metų grindžiamos ir Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto mokslininkų, kurie skiria daug laiko ir pastangų, kuriant programas, leidžiančias mokiniams įtvirtinti turimas žinias praktiškai.
Malonu pastebėti, kad Elektronikos ir informatikos fakultete mokslo festivalio nuotaikos yra neblėstančios. Kiekvieną dieną būrys dėstytojų atnaujina paskaitų turinį studentams, kuria įtraukiančias veiklas moksleiviams bei semiasi naujausių žinių vykdant savo mokslinius tyrimus.
Na, o ką apie dalyvavimą Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ 2021 mano Fakulteto dėstytojai-renginio dalyviai:
Justinas Zailskas: smagu matyti vaikus džiūgaujančius sukonstruotais LEGO robotais, kurie buvo valdomi jų pačių sukurta aplikacija. Pozityvios vaikų emocijos patvirtino, jog pamoka buvo įdomi ir vertinga.
Irma Šileikienė: džiaugiamės, kad tiek mokytojai, tiek mokiniai entuziastingai dalyvauja mokslo populiarinimo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė” 2021, o mums kaip aukštosios mokyklos dėstytojams yra suteikiama galimybė, ir tuo pačiu iššūkis, savo mokslinius darbus ir tyrimus pristatyti Lietuvos moksleiviams. Iššūkis, nes reikia sudėtingus dalykus pristatyti paprastai ir aiškiai. Galimybė – pabendrauti su mokytojais ir mokiniais, parodyti, kad mokslas gali būti visur, kad mokslas keičia mūsų gyvenimus, kad mokslas gali būti pavojingas, jei jis nepažintas ar naudojamas piktavališkais tikslais.
Tikime, kad kiekvienas galime prisidėti savo mažais darbais ir žiniomis prie modernaus ir saugaus pasaulio kūrimo!
Tomas Kasperavičius: „Erdvėlaivis Žemė“ – tai puikus mokslo populiarinimo festivalis, kurių Lietuvoje nėra daug ir jų mažėja, dėl to, manau, yra labai svarbu prisidėti prie tokio projekto palaikymo. Dar būdamas studentu esu dalyvavęs Festivalyje, kaip žiūrovas, o dabar jau teko pabūti pranešėju. Galiu įvertinti, kad anksčiau būdavo liūdnoka nepakliuvus į norimos temos renginį, nes nelikdavo laisvų vietų. Dabar esant sudėtingoms pasaulinėms aplinkybėms ir pasikeitus dalies renginių formatui, galbūt netekome šiek tiek artimesnio bendravimo, tačiau virtualiai informacija tapo labiau prieinama.
Tikiuosi, kad šis renginys gyvuos ir toliau, dalyvių ratas didės, o jei bus galimybė norėčiau jame sudalyvauti ir vėl, nesvarbu, ar kaip žiūrovas, ar kaip pranešėjas.
Eugenijus Mačerauskas: Festivalio dalyvė, devintos klasės moksleivė, man pasakė: „Labai domiuosi fizika, dalyvauju olimpiadose ir tikrai daug nusimanau, bet tik dabar pamačiau, kaip veikia ultragarsinis prietaisas. Įdomiausia, kad jį sujungiau pati“.
Taigi, galima padaryti labai daug, kad numalšinti pažinimo troškulį bent vienam vaikui!