Kovo 23 – 24 dienomis fakultete vyko tarptautinis studentų konkursas „EIFtronic 2017“. Konkurso, kurio tikslas skatinti studentų susidomėjimą elektronika, tobulinti elektronikos dalykų žinias bei praktinius gebėjimus ir ugdyti komandinio darbo įgūdžius, organizatorius – Elektronikos katedra.

Konkurse dalyvavo 6 komandos – Valstybinės aukštosios profesinio rengimo mokyklos Ciechanove (State School of Higher Vocational Education in Ciechanów), Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lomžos Valstybinio taikomųjų mokslų universiteto (Lomza State University of Applied Sciences), Panevėžio kolegijos, Ventspilio aukštosios mokyklos (Ventspils University College) ir Vilniaus kolegijos komandos.

Vilniaus kolegijai ir fakultetui atstovavo Elektronikos inžinerijos studijų programos studentai: Ernest Jevič (EI16B gr.), Robertas Jurgelevičius (ET15A gr.), Tadas Mikša (ET14A gr.) ir vadovė dr. Inga Morkvėnaitė–Vilkončienė.

Visi studentai atliko teorinės dalies testą sudarytą iš Elektronikos ir elektros inžinerijos studijų krypties dalykų: Fizika, Elektronika, Elektrotechnika, Analoginiai ir skaitmeniniai įtaisai, Signalai ir grandinės, Elektroniniai matavimai. Geriausiai sekėsi ir nugalėtoju tapo Peteris Bitans iš Ventspilio aukštosios mokyklos.

Vėliau komandų nariai atliko atskiras praktines užduotis. Praktinėje konkurso dalyje puikiai savo žinias ir įgūdžius demonstravo Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto studentas Ernest Jevič – Elektroninio įrenginio montavimo rungtyje, Valstybinės aukštosios profesinio rengimo mokyklos Ciechanove studentas Kamil Maruszevski – Elektroninės grandinės surinkimo ir valdymo su Arduino UNO rungtyje bei Panevėžio kolegijos studentas Ignas Griciūnas – Elektroninės grandinės surinkimo ir parametrų matavimo rungtyje.

Komanda nugalėtoja tapo Ventspilio aukštosios mokyklos (Ventspils University College) komanda, II-oji vieta atiteko Vilniaus kolegijos komandai, o III-oji – Valstybinės aukštosios profesinio rengimo mokyklos Ciechanove (State School of Higher Vocational Education in Ciechanów) komandai.

Komandos – konkurso nugalėtojos ir geriausiai užduotis atlikę studentai apdovanoti nugalėtojo diplomais ir konkurso rėmėjų UAB „Dielektrik“ ir UAB „Esemda“ prizais. Visiems dalyviams ir vadovams įteikti dalyvio pažymėjimai.

AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ konkurso dalyviams suteikė galimybę apsilankyti duomenų centro bei radijo ir televizijos transliacijų perdavimo patalpose, susipažinti su ekspozicija Sausio 13-osios aukoms atminti ir pasigrožėti Vilniumi iš „Paukščių tako“ apžvalgos aikštelės.