Nenumaldomai integruojant IT į įvairias žmonių gyvenimo sferas, sparčiai auga kaupiamų duomenų apimtis ir įvairovė, todėl kertiniu akmeniu tampa tinkamo algoritmo, nagrinėjančio duomenis, sukūrimas. 2020 m. gegužės 13 d. Elektronikos ir informatikos fakulteto bendruomenė turėjo galimybę išgirsti paskaitą „Mašininis mokymas“, kurios pranešėjas Tomas Lukas Komar, verslą ir mokslą puikiai integruojančios įmonės „Cognizant“  programuotojas analitikas.

Iš pirmo žvilgsnio, duomenų analizė primena grūdų atskyrimą nuo pelų. Išnagrinėjus kintamųjų charakteristikas, pašalinami netinkami duomenys (ang. garbage data), o iš apdorotų duomenų yra kuriamas algoritmas, kuris ištestuojamas bei pritaikomas verslo procesuose. Todėl galima drąsiai teigti, kad viena svarbiausių savybių, būtinų sėkmingam IT specialistui, yra gebėjimas susitelkti ties problema, formuoti aiškias hipotezes bei pasitelkus mašininį mokymą, generuoti reikiamą rezultatą.

Linkime Fakulteto bendruomenei ir toliau atkakliai siekti žinių bei džiaugiamės sklandžia Fakulteto partneryste su tarptautine korporacija „Cognizant“!