Nuoseklus ir prasmingas eilės mėnesių darbas buvo vainikuotas 2019 m. rugsėjo 18 d. įvykusiame pirmajame Vilniaus kolegijos Forume. Dėstytojai, studentai ir svečiai susipažino su ekonominės raidos scenarijumi, kurį pristatė Lietuvos Respublikos Finansų viceministrė Miglė Tuskienė. Nežiūrint į prognozę dėl tarptautinės aplinkos prastėjimo ir rizikos veiksnių gausėjimo, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus – įsitikinęs, Lietuva pajėgi sukurti ekosistemą, kurioje ganysis vienaragiai. Inovacijų vadovas Donatas Malinauskas (UAB „Deeper“) pristatė gaires, ko reikia Lietuvai siekiant tapti technologiškai pažangiausia valstybe. Visi susirinkusieji pritarė, kad mūsų šalis gali didžiuotis išauginusi tokią tarptautinio pripažinimo sulaukusią kompaniją, kaip Deeper.

UAB „Blue Bridge Baltic“ Verslo plėtros direktorius Aldas Glemža aptarė pagrindinius principus, kurie leidžia tinkamai išnaudoti „šešėlinio IT“ teikiamus privalumus ir suvaldyti atnešamą chaosą. Teltonikos IoT akademijos koordinatorius Simonas Berankis akcentavo, jog nenumaldomas procesų automatizavimas įveda dinamikos įprastoje darbo rinkos struktūroje. Klientų aptarnavimo skyriaus personalo vadovė Vaida Griniūtė visiems susirinkusiems atskleidė, kokie tie unikalūs Tesonet genai, kurie užtikrino šios kompanijos, kaip svajonių darbo vietos, statusą. Sėkmės receptų būta įvairių ir vieną jų Vilniaus kolegijos Forume pristatė UAB „Revel Systems“ Vyresnysis Techninio Aptarnavimo Treneris Benas Narmontas. Sekantis pranešimas atskleidė, kokia yra toji, pavyzdinė, organizacijos kultūra. Vienareikšmiškai galima teigti, kad tai darbo aplinka, kurioje apart organizacijos tikslų, egzistuoja komandinė darna, tad Žmogiškųjų išteklių vadovė Edita Sivickienė aptarė, kaipgi bendrovėje „Elgama-Elektronika“ puoselėjama darbuotojų gerovė. Vilniaus kolegijos Forumo metu buvo paliesta ypatingai mūsų dienoms svarbi tema – aplinkosauga. UAB „City Service Engineering“ Energetinio efektyvumo paslaugų grupės vadovas Šarūnas Šetikas patarė, kaip sumažinti energetines sąnaudas.

„Viskas prasideda nuo ambicijos ir tęsiasi planavimu. Jeigu mūsų žvilgsnis ir darbai kryps į Jungtinių Amerikos Valstijų pavyzdį, mes ir eisime pergalinga linkme“ – tokia raiška Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius baigė savo pranešimą adresuotą talentingajai Vilniaus kolegijos publikai. Tad, ypatingai dėkojame Lietuvos mokslo Tarybos nariams (ypač plenarinio posėdžio pranešėjai, LINO Biuro atstovei Sonatai Juciutei) vertinantiems Vilniaus kolegijos bendruomenės įvairiapusį potencialą. Ir taip, Vilniaus kolegija solidarizuoja, kad būtent inovacijos yra mūsų naujo etapo prioritetas!