Gruodžio 11 d. fakultetas šurmuliavo daugiau nei įprastai. Turėjome svečių iš įmonės „Day Q Analytics“ ir paskaitos „Duomenų analitikos ir vizualizacijų galimybės su Qlik Sense: mokykis ir dirbk su Lietuvos įmonėse naudojamu BI įrankiu“ dalyvių iš kitų fakultetų.

Paskaitoje patirtimi ir praktiniais pavyzdžiais dalinosi Vytautas Siaurusaitis, ,,Day Q Analytics” vadovas (16 metų vadovavimo patirtis pardavimų, plėtros ir CEO pozicijose, 6 metų „Qlik “ analitikos platformos diegimo ir naudojimo patirtis). Techninę įrankio ir duomenų modeliavimo dalį pristatė Laura Ambrutienė, „Day Q Analytics“ produkto vadovė (20 metų patirtis IT sektoriuje, duomenų saugyklų kūrimo ir projektavimo patirtis telekomunikacijos, aviacijos, personalo vadybos sektoriuose).

Iš charizmatiškų pranešėjų sužinojome šiuolaikinės duomenų analitikos tendencijas, išgirdome realius pavyzdžius, kaip verslo duomenų analitika keičia sprendimų priėmimo ir verslo valdymo kultūrą Lietuvos įmonėse. Pranešėjai patvirtino šių dienų aktualiją, kad „Kas valdo informaciją – valdo pasaulį“. O fundamentali duomenų analitikos svarba pranešėjos Lauros Ambrutienės nusakyta tobulai paprastai: „Be duomenų esi tik dar vienas žmogus su savo nuomone“, o „be klausimų esi tik dar vienas žmogus su duomenimis“.

Savo pristatyme L. Ambrutienė atskleidė technines Qlik Sense įrankio galimybes (kaip kuriamas duomenų modelis, vizualizacijos ir kt.), pademonstravo realius pavyzdžius, kaip šiuolaikiška, savarankiškai naudojama ir vizuali analitikos platforma leidžia naudotojams priimti efektyvesnius, faktais, o ne nuojautomis pagrįstus sprendimus.

VK EIF bendruomenės vardu

dėkojame pranešėjams ir tikimės tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo

Informacinių sistemų katedros vedėja

Doc.dr. Irma Šileikienė