2019 m. spalio 29 d. su nekantrumu laukėme ne įprastos paskaitos, o ilgai planuoto susitikimo su socialinių partnerių NRD CS atstovu, Informacijos saugos specialistu Sigitu Roku. O suplanavome susitikti kartu su Elektronikos ir informatikos fakulteto dėstytojais bei studentais, norėdami pasidalinti profesine patirtimi ir kibernetinio saugumo srities vystymosi tendencijomis.

Pasak Sigito Roko: „kibernetinis saugumas labai mistifikuota sritis, bet ji labai įdomi ir sudėtinga, apimanti daugelį IT sričių”. Pranešėjas pabrėžė, kad kaip ir visose srityse, ir į kibernetinį saugumą skverbiasi procesų automatizavimas, mašininio mokymosi (angl. Machine Learning) ir dirbtinio intelekto (angl. Artificial Intelligence) technologijos, tačiau dėl srities sudėtingumo, apčiuopiamo technologinio proveržio kibernetinio saugumo specialistai dar nepastebi. Todėl galima tvirtinti, kad kibernetinio saugumo specialistų poreikis nemažės!

Studentams, prelegentas pabrėžė ne tik technologines kompetencijas, bet ir asmenines savybes, kurios svarbios norint tapti kibernetinio saugumo komandos nariu, dirbti bet kurioje pasaulio šalyje, kur tuo metu yra reikalingas. Tai veiklos sritis tiems, kurie nebijo iššūkių, pasiryžę nuolatos mokytis, besąlygiškai atsidavusiai dirbti, siekti tik geriausių rezultatų. Tokių specialistų lauks bet kuri kibernetinio saugumo komanda!

Dėkojame NRD CS už bendradarbiavimą ir informacijos saugos specialistui Sigitui Rokui už įdomų pranešimą!

 

Informacinių sistemų katedros vedėja doc. dr. Irma Šileikienė