VšĮ „Investuok Lietuvoje“ kartu su asociacija „Investors Forum“, siekdama skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą bei populiarinti užsienio investuotojams aktualias studijų programas vykdo projektą „Investors‘ Spotlight“.

Penktus metus iš eilės vykdomo projekto „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklai įteikti net 8 inžinerinės ir IT pakraipos studijų programoms. Tarp laimėtojų – penkių Lietuvos aukštųjų švietimo įstaigų studijų programos, iš kurių viena Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultete vykdoma Elektronikos inžinerijos studijų programa.

„Investor‘s Spotlight peržiūros šiemet buvo nukreiptos ne tik į inžinerines specialybes, bet ir IT sritį. Taip siekiame skatinti šių studijų rinkimąsi abiturientų tarpe, nes kvalifikuotų inžinerijos srities bei informacinių technologijų specialistų, kuriuos Lietuva gali pasiūlyti čia ateinantiems užsienio investuotojams jau trūkta. Būtina spręsti paklausių darbuotojų trūkumą, kitaip Lietuvos konkurencinis pranašumas mažės.“, teigia Mantas Katinas, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius.

„Studijų programų peržiūra leidžia įmonėms detaliai susipažinti su programos turiniu, gauti išsamius komentarus iš universiteto atstovų ir teikti rekomendacijas, pagal kurias programa bus tobulinama. Dalyvavimas šioje iniciatyvoje skatina įmones aktyviai dalintis savo patirtimi su akademine bendruomene, įsitraukti į studijų programos tobulinimą nuo pat pradžių ir užtikrinti, kad gaunamos žinios studentams suteiks rinkoje reikalingų įgūdžių“ – teigia Vytautas Janilionis, TGW Limited filialo Lietuvoje Operacijų vadovas.

Į studijų programos peržiūrą įtraukiami susijusio sektoriaus užsienio ir Lietuvos kapitalo įmonių atstovai. Programoms, kurioms parengiamas tobulinimo planas, atsižvelgiant į verslo įmonių rekomendacijas, suteikiamas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas.

2020 m.Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklu apdovanotos studijų programos:

  1. Vilniaus kolegijos Elektronikos inžinerijos profesinio bakalauro programa
  2. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechatronikos ir Robotikos bakalauro programa
  3. Kauno technologijos universiteto Automatikos ir valdymo bakalauro programa
  4. Kauno technologijos universiteto Informatikos bakalauro programa
  5. Kauno technikos kolegijos Medžiagų apdirbimo inžinerijos profesinio bakalauro programa
  6. Klaipėdos universiteto Elektros inžinerijos bakalauro programa
  7. Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos bakalauro programa
  8. Klaipėdos universiteto Chemijos inžinerijos bakalauro programa

UAB „EKSMA Optics“, dalyvavusios Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto studijų programos Elektronikos inžinerija peržiūroje, vadovas Dainius Tumosa turi šios studijų programos absolventų tarp savo darbuotojų ir džiaugiasi jų profesionalumu. Parengus studijų programos tobulinimo planą paaiškėjo, kad kolegija savo ruožtu jau nemažai siūlomų pakeitimų buvo numačiusi, tad peržiūra tik patvirtino, kad eina teisingu keliu.

„Elektronikos inžinerijos programa visapusiškai atitinka darbo rinkos poreikį. Studijų programa parengta taip, kad jų metu studentai įgyja tiek teorines, tiek ir praktines žinias. O tai yra be galo svarbu ir vertinama gamybine veikla užsiimančiose įmonėse. Esu tikras, kad mokintis šioje programoje bus įdomu ir naudinga bet kuriam žingeidžiam, elektronikos konstravimu besidominčiam abiturientui” – teigė Dainius Tumosa, EKSMA Optics, UAB direktorius.