Paskutinįjį šių metų pavasario ketvirtadienį, nusišypsojus fortūnai, sertifikuotas projektų valdymo ir Scrum profesionalas, vadovaujantis projektams ir komandoms daugiau kaip 20 metų, vyr. projektų vadovas (Danske Bank) Darius Juostas dalinosi savo žiniomis su Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto bendruomene. Fakulteto dėstytojai, administracijos darbuotojai bei studentai vienareikšmiškai pritarė, jog programinės įrangos kūrimas neapsieinamas be metodinio procesų valdymo, nes apie 60 proc. sukuriamo IT funkcionalumo yra mažai (arba visiškai) nenaudojama.

Šioje negailestingoje statistikoje glūdi menkas įvertinimas dviejų dedamųjų: veiksmų nuoseklumo ir komunikacijos komandoje. Pirmiausia, IT projektą vertėtų pradėti nuo galutinio rezultato apibrėžties (angl. definition of done), kuris suponuoja veiksmų planą (įvertintą matematinėmis išraiškomis), o įgyvendintas plano dalis leidžia archyvuoti optimalioje dokumentacijoje. Antrasis barjeras – komandos narių individualios tvarkos puoselėjimas, kuris IT projekto vykdymo metu tampa ypač žalingu. Tikslinga pabrėžti, kad vienas iš Agile metodų, Scrum, padeda įvertinti atskirus komandos narių interesus bei skatina atrasti kiekvienam savo dalį bendroje veikloje, siekiant bendrų tikslų.

Dėkojame Danske Bank už partnerystės puoselėjimą bei tariame nuoširdų ačiū pranešėjui Dariui Juostui, dabar žinome metodiką sprendžiant paprastą (nepaprastą) uždavinį: koks yra kitas būdas leistis laiptais.