Elektronikos ir informatikos fakultete viešėjo gausus būrys Jonavos Senamiesčio gimnazijos moksleivių, besidominčių inžinerijos ir informatikos mokslų studijomis. Stojimo sąlygas bei Fakultete vykdomas studijų programas gimnazistams pristatė Vilniaus kolegijos Studijų tarnybos Studentų priėmimo organizavimo vadovė Anželika Slimanavičienė.

Po pristatymo moksleivių laukė ekskursija Fakultete, kurios gidais šią popietę tapo Elektronikos ir kompiuterių inžinerijos katedros vedėjas Paulius Šakalys bei Elektronikos laboratorijų vedėjas Tomas Kasperavičius. Klausydamiesi pasakojimų moksleiviai aplankė Robotinių sistemų laboratoriją, Robotikos dirbtubes bei Fakulteto muziejų.

Robotinių sistemų laboratorijoje gimnazistai susipažino su modernia mokomąja įranga bei pastaruoju metu įsigytais keturkojais robotais – šunimis. Svečiams buvo pristatytos šių įstabių robotų funkcinės galimybės ir būdai kaip minėti robotai numatomi integruoti į studijų procesą ir mokslo – taikomąją veiklą. Moksleiviai turėjo puikią galimybę patys pavaldyti robotus ir įsitikinti jų gebėjimais. Taip pat moksleiviams buvo pristatyta naujai įsigyta laboratorinė įranga, dėka kurios Robotinių sistemų laboratorija pasipildys automatizuoto projektavimo mokomąja funkcija su prototipų gamybos galimybe.

Robotikos dirbtuvėse gimnazistai pamatė studentų projektinius darbus ir naujausią Fakulteto dėstytojų drauge su studentais kuriamą mokslo – taikomosios veiklos projektą – 18 kinematinių judumo laipsnių paieškos robotą. Tai ryškus pavyzdys kaip studentai Fakultete įsijungia į aktyvią popaskaitinę veiklą.

Muziejuje gimnazistai susipažino su Fakulteto istorija bei pamatė anksčiau naudotą laboratorinę mokymo įrangą. Moksleiviams įspūdį paliko akivaizdus elektroninės įrangos progresas, kuris tapo ypatingai ryškus susipažinus su pačia naujausia Fakultete studijoms naudojama laboratorine įranga.