2024 m. gruodžio 2 – 4 dienomis Elektronikos ir informatikos fakulteto dėstytojos dr. Svetlana Kubilinskienė, Valdona Judickaitė-Žukovskė ir Orunė Gibavičienė dalyvavo Erasmus+ programos strateginės partnerystės KA2 projekto „Design2Freedom: promoting Person-Centred Design applied to disability in higher education“ partnerių mokymuose LTT2 (Learning, Teaching and Training activity) “Inclusive Design Lab”. Šio projekto koordinatoriai COCEMFE (Ispanija). Projekto partneriai: VIKO, Lietuva; University of Coruña, Research Center in Information and Communication Technologies (CITIC), Ispanija; Technical university of Kosice – Access Centre (TUKE), Slovakija; Creative District, Belgija.
„Inclusive Design Lab“ – tai hakatonas, kuris sujungia technologinę ir socialinę sritis, paremtas į asmenį orientuotu dizainu ir kitomis dalyvavimo metodikomis. Šis renginys skatina asmenų ir komandų dalyvavimą ir bendradarbiavimą, problemų sprendimą ir kūrybiškumą, siekiant rasti visiems žmonėms skirtus sprendimus.
Pagrindinis įtraukaus dizaino laboratorijos tikslas – spręsti kasdienius iššūkius, su kuriais susiduria funkcinę įvairovę turintys žmonės, taikant inkliuzinius metodus ir dalyvaujamąsias metodikas, orientuotas į asmenį orientuotą dizainą.
Kiti tikslai apima aukštojo mokslo institucijų ir socialinių organizacijų bendradarbiavimo skatinimą; dalyvių gebėjimų taikyti įtraukiuosius ir dalyvaujamuosius metodus bei metodikas, orientuotas į žmones su funkcine įvairove, gerinimą.
Iš viso hakatone dalyvavo apie 50 žmonių, suskirstytų į 6 komandas po 7 arba 8 žmones. Komandas sudarė žmonės, turintys įvairių įgūdžių ir žinių technologijų ir funkcinės įvairovės srityje, iš įvairių Europos regionų, pasižymintys kūrybiškumu diegiant naujoves ir sprendžiant problemas.
Hakatono metu buvo sprendžiami iš anksto atrinkti aštuoni iššūkiai:
- Apsipirkimo krepšelis žmonėms neįgaliųjų vežimėliuose. (Šioje komandoje dalyvavo Orunė Gibavičienė)
- Viena ranka pasiekiamas skardinių atidarytuvas su dviguba funkcija. (Šioje komandoje dalyvavo Orunė Gibavičienė)
- Kūno temperatūros reguliatorius neįgaliųjų vežimėliuose sėdintiems asmenims.
- Stovas skėčiui savarankiškai naudoti neįgaliojo vežimėlyje. (Šioje komandoje dalyvavo Orunė Gibavičienė)
- Stalo žaidimų kortelių skaitytuvas. (Šioje komandoje dalyvavo Valdona Judickaitė Žukovskė)
- Daiktų pakėlimas į spintelę.
- Produktas, skirtas raumenų atrofijos (plaštakos ir rankos) prevencijai.
- Balso programinė įranga, suderinama su mobiliosiomis programėlėmis. (Šioje komandoje dalyvavo dr. Svetlana Kubilinskienė)
Sprendimų pristatymo metu buvo demonstruojami komandų sukurti 3D spausdintuvo pagaminti gaminiai ir prototipai. Dėstytoja Orunė Gibavičienė su savo komanda buvo apdovanota prizine 2 vieta (1, 2 ir 3 iššūkiuose pagaminti 3D sprendimai). Sveikiname!
Nuoroda į naujieną su TVG (Galicijos televizija) vaizdo įrašu: https://www.g24.gal/-/na-udc-investigan-solucions-tecnoloxicas-para-mellorar-a-autonomia-das-persoas-con-discapacidade