Žmogaus kraujas yra unikalus. Dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują, sukurta nėra. Būtent dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad nuolat atsirastų žmonių, kurie padovanotų kraujo sužeistiesiems ir ligoniams.

Tęsiant kasmetinę tradiciją, balandžio 4 d. Elektronikos ir informatikos fakultete vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija, kurią organizuoja Nacionalinis kraujo centras. Viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras – didžiausia Lietuvos kraujo donorystės įstaiga, veikianti pagal Europos Sąjungos (ES) reikalavimus. Nacionaliniame kraujo centre dirbantys specialistai ima donorų kraują, gamina kraujo komponentus ir aprūpina jais asmens sveikatos priežiūros įstaigas bei pacientus. Centre kaupiami ir analizuojami duomenys apie kraujo donorus, recipientus bei kraujo komponentus ir preparatus.

Iniciatyvos metu 33 asmenys tapo kraujo donorais. Svečiai visos akcijos metu galėjo vaišintis skaniaisiais sausainiais su arbata. Donorams, davusiems kraujo, buvo įteiktos padėkos su dovanėlėmis, kuriu viduje buvo sulčių pakuotė, šokoladas ir gertuvė.

Džiaugiamės šia gražia draugyste su kraujo centru ir tariame nuoširdų ačiū visiems studentams, dėstytojams bei administracijos darbuotojams, kurie nepabijojo ir ryžosi duoti kraujo – juk dovanoti nieko neskauda!