Elektronikos ir informatikos fakulteto dėstytojai bei studentai 2019 m. kovo 14 d. dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei MITA organizuotoje konferencijoje „Dirbtinis intelektas ir Lietuvos ateitis“. Susirinkusiai gausiai, dirbtiniu intelektu besidominčiai, bendruomenei pristatyta Lietuvos dirbtinio intelekto strategija, lietuviškai bendraujantys robotai-humanoidai Ąžuolas ir Nao, Lietuvos mokslininkai ir verslininkai dalinosi savo patirtimi bei įžvalgomis, kaip dirbtinio intelekto technologijos pakeis miestus, verslus ir net kasdieninį mūsų gyvenimą.

Verslininkų, mokslininkų ir valdininkų vizijoje 20-ies metų perspektyvoje: gyvensime išmaniuosiuose miestuose, visose Lietuvos mokyklose mokytojų asistentai robotai-humanoidai, klientų aptarnavimas – niekada nepavargstantiems robotams-humanoidams, parduotuvės – be kasų, net valdininkai žada pasitelkti dirbtinį intelektą efektyvesniam valstybės valdymui, nebeliks rutininius darbus atliekančių darbuotojų ir t.t. Ir tai ne iš fantastinio filmo – o jau dabar Lietuvos mokslininkų ir verslininkų sukurtos dirbtiniu intelektu paremtos platformos, greičiausiai pasaulyje veikiantys dirbtinio intelekto algoritmai, realiomis sąlygomis išbandomi prototipai, lietuviškai šnekantys robotai-humanoidai – tai tik nedidėlė technologinė dalis, ką pranešėjai per kelias konferencijos valandas spėjo pristatyti.

Gera žinia IT specialistams – dirbtinio intelekto kūrimo ir vystymo laikotarpiu, darbuotojus, vietoje kurių dirbs robotai, pakeis aukštos kvalifikacijos IT specialistai. Atsižvelgiant į tokias mokslo ir verslo tendencijas, galima pagrįstai tvirtinti, kad IT specialistų poreikis ir toliau nenumaldomai augs, o mūsų laukia dideli technologiniai, etiniai, sociokultūriniai pokyčiai! Ar Jūs tam pasiruošę?

Informacinių sistemų katedros vedėja
Doc.dr. Irma Šileikienė