Spalio 2 d. Elektronikos ir informatikos fakultete vyko kasmetinė, neatlygintina kraujo donorystės akcija, kurią organizuoja Nacionalinis kraujo centras. Viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras – didžiausia Lietuvos kraujo donorystės įstaiga, veikianti pagal Europos Sąjungos (ES) reikalavimus. Nacionaliniame kraujo centre dirbantys specialistai ima donorų kraują, gamina kraujo komponentus ir aprūpina jais asmens sveikatos priežiūros įstaigas bei pacientus. Centre kaupiami ir analizuojami duomenys apie kraujo donorus, recipientus bei kraujo komponentus ir preparatus.

Fakultete, visi norintys nuo 9:00 val. ryto buvo laukiami 335 auditorijoje, kurioje užpildę trumpą anketą ir pasitikrinę sveikatą galėjo neatlygintinai paaukoti savo kraujo. Kraujui iš donoro imti naudojamos tik aukštos kokybės sterilios vienkartinės priemonės. Tyrimai, skirti nustatyti, ar kraujas tinkamas perpilti, yra tokie patys, kaip atliekami kraujo donorams Europos šalyse.

Džiaugiamės šia gražia draugyste su kraujo centru ir tariame nuoširdų ačiū visiems studentams, dėstytojams bei administracijos darbuotojams, kurie nepabijojo ir ryžosi duoti kraujo – juk dovanoti nieko neskauda! Kita kraujo donorystės akcija numatoma jau pavasarį, tad tikimės dar didesnio aktyvumo ir primename, kad 1 donoro kraujas gali išgelbėti net tris gyvybes.