Siekdami prisidėti prie nacionalinio ir tarptautinio Vilniaus kolegijos pasisekimo Elektronikos ir informatikos fakulteto komanda: Elektronikos katedros vedėjas doc. dr. Antoni Kozič, Technologijų centro vedėjas, lektorius dr. Eugenijus Mačerauskas bei Programinės įrangos katedros lektorius Justinas Zailskas šių metų birželio 13-14 d. dalyvavo Vilniaus inovacijų forume „Innovation Drift’2019“, kurį organizavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) bendradarbiaudama kartu su LR ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Šiame inovatyvių idėjų inkubatoriuje buvo kalbama apie sėkmingą Lietuvos provaizdžio formavimą, atskleistas ateities proveržis medicinos, pramonės, medijų ir net visuomenės kategorijose. Tačiau nežiūrint į didelius iššūkius globalioje rekonstrukcijoje, fakulteto atstovai pripažino, jog neprilygstamu forumo naratoriumi tapo legendinis astronautas dr. Garretas Reismanas, JAV Pietų Kalifornijos universiteto Viterbi mokyklos aeronautikos inžinerijos profesorius. Sausakimša klausytojų auditorija aplodismentais palydėjo profesoriaus repliką: „Jei kosmose tau nelinksma, tai tau kažkas negerai“.

Paradoksalu, bet sensacingos žmonių ambicijos užkariauti kosmoso platybes, leidžia prisiminti ne ką kitą, o dar Antikos laikais Sokrato išsakytą pastebėjimą, kad žmogus privalo pakilti virš Žemės iki kosmoso ir tik tada jis visiškai suvoks pasaulį, kuriame gyvena. Iš tiesų, „Innovation Drift’2019“ forume skambėję aukštos pridėtinės vertės pranešimai leido įvertinti Vilniaus kolegijai tenkančią garbingą poziciją, ugdyti ateities inovatorius, bei su šiuo rangu tenkančią atsakomybę: prilygti (ir pranokti) šiandienos (ir ateities) inovatorių ugdymo centrus. Ši misija Elektronikos ir informatikos fakultetui yra įgyvendinama, juk kiekvienos veiklos pradžioje egzistavo tik idėja, kuri buvo apmegzta kryptingu ir uoliu komandiniu darbu. Taip ir atsirado visos sėkmingos inovacijos!