Ar įmanoma sukurti IT verslo idėjos pristatymą per dešimt minučių? O kiek technologinių stebuklų atsinešėte su savimi? Atvirojo kodo programavimas skamba bauginančiai? Į šiuos ir aibę kitų klausimų, atsakymus sužinojo Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto Mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė‘2020“ dalyviai.

Ne tik mokiniai, bet ir mokytojai Robotinių sistemų laboratorijoje neatitraukė žvilgsnių nuo linksmojo robotukų dešimtuko, kurių pagalba Kompiuterių sistemų ir telekomunikacijų katedros vedėjas, lekt. Paulius Šakalys, Elektronikos laboratorijų vedėjas, lekt. Tomas Kasperavičius ir Programinės įrangos katedros lekt. Justinas Zailskas pasakojo apie atvirojo kodo „OTTO” robotukų konstravimo, programavimo ir valdymo programėlės išmaniajam įrenginiui kūrimą.

Informacinių sistemų katedros vedėja, doc. dr. Irma Šileikienė ir lekt. Valdona Judickaitė-Žukovskė Vilniaus Simono Daukanto bei Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijų vienuoliktokus supažindino su inovatyvaus IT verslo kūrimo procesu bei teisingo kurso (nukreipiant IT verslą į pasaulinę rinką) pasirinkimu. Pasiskirstę komandomis ir nekantraudami išbandyti savo jėgas draugiškose varžytuvėse, šaunieji gimnazistai pristatė originalius IT verslo planus.

Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazijos auklėtiniai drąsiai pasakos bendraklasiams apie praktinį mikroprocesorių taikymą, kuris tapo aiškus išklausius Elektronikos inžinerijos studijų programos studentų paskaitą. Spėliodami, bandydami, modeliuodami įvairius variantus mokiniai tinkamai suderino tarpusavyje elektronikos komponentus ir sėkmingai įvykdė visas praktines užduotis.

Elektronikos ir informatikos fakultetas džiaugiasi plačiai atvėręs duris į savo laboratorijas, kuriose renginio dalyviai įsitikino kokie patrauklūs ir stulbinamai įdomūs gali būti tikslieji mokslai!