Programų sistemos

Studijų krypties grupė: Informatikos mokslai
Studijų kryptis: Programų sistemos, B03
Studijų forma: Nuolatinių
Kalbos, kuriomis dėstoma: Lietuvių, anglų
Kvalifikacinis laipsnis: Informatikos mokslų profesinis bakalauras

Studijų programos specializacijos:
Duomenų bazių sistemos,
Internetinės technologijos,
Išmaniųjų įrenginių programavimas

Studijų programos aprašas (AIKOS sistema)
Studijų programos išorinio vertinimo išvados (SKVC)
Konkursinio balo sandara ir skaičiuoklė (LAMA BPO)

Studijų planas

Studijų programos išskirtinumas
Studijų programa orientuota į praktinę programinės įrangos kūrimo pusę, suteikianti galimybę studentui pačiam rinktis specializavimosi sritį, pasisemti patirties iš atvykstančių iš įmonių lektorių, įgyti praktinės patirties praktikų metu.

Tarptautiškumas
Studijų programa dera su daugelyje Europos aukštųjų mokyklų vykdomų tos pačios krypties studijų programų, dėl to studentai turi galimybę išvykti studijuoti ar atlikti praktiką pagal Erasmus+ mainų programą.

Karjeros galimybės
Absolventai dirba programinės įrangos projektavimo, kūrimo, testavimo bei diegimo rinkoje.

Įgyjami gebėjimai

  • Taikyti programų sistemų gyvavimo ciklo modelius, kūrimo, priežiūros ir projektų valdymo metodus, standartus, kūrimo aplinkas ir priemones, programavimo paradigmas ir algoritmus tipinių taikomųjų programų sistemų projektuose.
  • Pasirinkti tinkamas programų sistemų kūrimo ir priežiūros priemones, taikomas gyvavimo ciklo etapuose ir valdant projektus.
  • Projektuoti programų sistemos architektūrą, komponentus, naudotojo sąsają ir testavimo programas.
  • Parengti specifikaciją, projektą ir kitą dokumentaciją, reikalingą programų sistemų produktui ar paslaugai sukurti, įdiegti, plėtoti, naudoti ir administruoti.
  • Įgyvendinti programų sistemų produktą ar paslaugą konkrečiai profesinės veiklos problemai spręsti.
  • Patikrinti programų sistemos, atskirų jos komponentų ir naudotojo sąsajos kokybę.

Absolventų įsidarbinimas
Lietuvos darbo biržos duomenimis absolventų įsidarbinimas 100%.

Sėkmės istorijos

Mindaugas Gedaminskas
UAB Kontext E Lithuania programuotojų vadovas/ vyriausias programuotojas
Pasak vieno žymaus politiko ir rašytojo – investicija į žinias moka geriausias palūkanas. Taigi vadovaudamasis šia mintimi ir jau turėdamas vieną aukštojo mokslo diplomą, tiesa niekaip nesusijusį su informacinėmis technologijomis, nusprendžiau atlikti savo, manau vieną svarbiausių gyvenimo, investiciją.
Ilgai svarsčiau apie būsimas studijas. Teko rinktis tiek tarp mokymosi įstaigų tiek tarp studijų programų. Tačiau buvau tikras jog noriu įgyti programuotojo specialybę. Galiausiai sudėliojus visus už ir prieš praktika nugalėjo teoriją. Tokiu būdų atsidūriau Vilniaus kolegijos būsimų studentų sąraše ir šio savo sprendimo niekada nesigailėjau.
Studijas Vilniaus kolegijoje pradėjau 2013m. ir vos baigęs antrą kursą pradėjau darbą UAB Pralo įmonėje, jaunesniojo programuotojo pozicijoje. Tai buvo pakankamai didelis iššūkis, kadangi teko ir dirbti ir studijuoti, tačiau tiek Vilniaus kolegijos lankstumas tiek įmonės geranoriškumas leido sėkmingai, su pagyrimu, baigti studijas kolegijoje, bei siekti tolimesnės karjeros įmonėje.
Studijos manau man suteikė ne tik praktinių bei teorinių žinių, kurios puikiai atitiko tuometinius rinkos poreikius, tačiau davė galimybę sudalyvauti tarptautiniuose ir vietiniuose mokslo projektuose, įgyti komandinio darbo įgūdžių, užmegzti svarbių pažinčių, bei sutikti krūvą puikių dėstytojų ir Vilniaus kolegijos darbuotojų su kuriais iki šiol palaikome ryšį.
Šiuo metu esu programuotojų skyriaus vadovas. Esu atsakingas už gausią programuotojų komandą bei darbą tarptautiniuose ir Lietuvos projektuose.
Taigi, manau mano investicija atsipirko su kaupu, davė neįkainojamą pradžią mano karjerai ir dar šiandiena, studijų metu, įgyta patirtis veda pirmyn ir verčia tobulėti.

 

Irena Voitiulevič
UAB Atea Programuotoja
Vilniaus kolegijos ir jos dėstytojų dėka man iš tikro pavyko sėkmingai įsidarbinti pagal specialybę dar net nebaigus studijų. Mano atveju kolegija man davė tikrai labai daug.
Antro kurso pradžioje vienas iš dėstytojų man pasiūlė laborantės poziciją VK EIF kompiuterių centre, kas ne tik davė man puikų papildomą pajamų šaltinį, bet ir greitu metu suteikė galimybę prisidėti prie programavimo komandos tuo metu dariusios kolegijai naują diplomų ir priedėlių spausdinimo programą. Šitas projektas tapo mano pirmu tikru programavimo projektu ir vertinga programavimo patirtimi.
Trečiame kurse iš kito kolegijos programavimo dėstytojo aš gavau pasiūlymą dirbti nedidelėje it įmonėje, kuri aptarnavo vieną iš didžiausių žemės ūkio įmonių grupių Lietuvoje. Iš pradžių abejojau ar susitvarkysiu, nes aš ne tik buvau studentė, bet ir vienintelė programuotoja toje įmonėje. Viską apsvarsčiusi aš nusprendžiau pamėginti ir nepasigailėjau. Darbą su studijomis aš susiderinau be jokių didelių problemų, kolegijos dėstytojai buvo labai atlaidūs ir supratingi. Kelis kartus net padėjo man susitvarkyti su užduotimis iš darbo, kurios man kėlė problemų. Aš visada galėjau kreiptis į dėstytojus patarimo ar konsultacijos net nesusijusios su paskaitomis.
Labai daug vertingų žinių ir patirties be paskaitų man davė ir įvairūs kolegijos projektai kaip pvz. „IP WISDOM“ ir verslumo skatinimo projektas. Ypatingai man patiko trumpas Erasmus projektas „IP WISDOM“. Dalyvavau jame net 2 kartus ir apsilankiau Estijoje bei Portugalijoje.
Visos mano studijų metais įgytos žinios ir patirtis padėjo man iškarto po studijų įsidarbinti vienoje iš didžiausių IT įmonių Lietuvoje UAB „Atea“. Ten aš sėkmingai dirbu jau apie 4 metus.

Atnaujinta 2022-12-21