Studentų atsiliepimai

2014/2015 m.m.


Eimantas Zaranka, PI13A, Savonia University of Applied Sciences (Suomija)
„Pačios paskaitos trunka po 2-4 valandas, kurių metu daromos pertraukos. Bendrabučiai labai puikūs. Tiesiog 10 balų. Kur gyvenu aš labai daug vietos, viskas šviesu. Turiu atskirą kambarį. Minusas tas, kad internetas labai lėtas, beveik 40 kartų lėtesnis negu Lietuvoje, todėl jeigu reikia atsisiųsti programą studijoms, tai tenka daryti kolegijoje, kur greitis tiesiog žvėriškai didelis. Taip pat turime sauną, į kurią galima eiti antradieniais dviem valandom nemokamai. Gyvenu su grupioku Andriumi ir kinu, su kuriuo tikrai linksma, kažkiek mokėmės kinų kalbos. Maistą pirkti nėra brangu, kaip gali atrodyti gyvenant Lietuvoje. Sakyčiau kainos čia tikrai mažokos. Buvau maloniai nustebintas, kuomet maistui, daugiausia, ryžiams, makaronams, dešrelėms, kiaušiniams, pienui, daržovėms, vaisiams dviese savaitei išleidžiam po 7-8 eurus. Tai labai puikiai leidžia ir papramogauti arba nusipirkti geresnio maisto. Žmonės labai draugiški. Visada padės, jeigu tik paklausi. Pradžioje, kadangi parduotuvėse viskas suomiškai padėdavo nepažįstami žmonės. Beveik visi, tiek seni tiek jauni kalba angliškai, todėl didelis pliusas.”


Edvardas Vaišis, PI12A, Portucalense University (Portugalija)
„Sąlygos geros suteiktos studentams. Paskaitos vyksta anglų kalba tai kaip ir aišku, ką dėsto. Realiai paskaitos individualios, nes mūsų yra apie penkis-šešis studentus (čia kalbu apie IT studentus ). Apie pačias paskaitas: paskaitos vyksta dvi valandas pirma valanda teorijos, o kita valanda praktika, tai labai šaunu kažką išgirsti ir iškarto praktikuojiesi. Dėstytojai kiekvieną paskaitą duoda individualių užduočių namie ir žiūri kaip mums sekasi ir su kokiomis problemomis susidūrėme atlikdami užduotis namie. Dėstytojai yra arba dirbantys įmonėse arba išėję iš įmonių specialistai atėję vesti paskaitų. Paskaitos vertos dėmesio, nes yra dėstoma realiais pavyzdžiais. Su mielu noru yra atsakoma į visus klausimus. Krūvis yra didelis tad reikia spėti priimti visą informaciją. Kas nori rimtai pasimokinti tai tikrai verta.”


Audrius Kanapka, IS13A, Portucalense University (Portugalija)
„Dauguma paskaitų vedamos portugalų kalba, bet beveik visi suteikia reikiamą medžiagą anglų kalba. SQL dėstytojas tikisi, kad mes jau turim viską puikiai mokėt, nors su SQL teko susidurti tik pirmame semestre ir tai tik buvo įžanga. JAVA jie visi buvo turėję, todėl mums teko pasivyti. Labai patinka oras. Aš tikrai nesitikėjau spalio gale dar maudytis vandenyne, kai Lietuvoj jau ir šaltukas buvo. Vienu žodžiu, jeigu būtų proga vėl čia atvažiuot, aš tikrai su mielu noru atvažiuočiau.“


Andrius Olševskis, PI13A, Savonia University of Applied Sciences (Suomija)
„Studijuoti Suomijoje man labai patinka. Vaikštau i sauną kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį, bendrabučiai puikūs, va tik oras jau nebelabai džiugina. Mokslai čia yra labai lengvi ir atrodo lyg būtų neprivalomi, bet kaip sąžiningas studentas lankau visas įmanomas paskaitas. Kainų skirtumas jaučiasi irgi, stipendijos nelabai užtenka viskam, bet nenukabinęs nosies gyvenu gerai. Suomių kalbos visai nesuprantu, ji yra labai sunki, bet beveik visi žmonės moka kalbėti angliskai, todėl problemų neturiu.”


Edvardas Šavareiko, PI12A, Portucalense University (Portugalija)
„Įspūdžių tikrai nemažai ir dauguma jų yra geri. UPT yra privatus universitetas – dėl to praktiškai visi studentai moka už mokslus, turi pakankamai motyvacijos studijuoti ir kartais netgi su gerais rezultatais. Teko daug pabendrauti su keliais dėstytojais; daug kas iš jų dirba/dirbo kitur, ir matosi, kad kai kuriems dėstymas universitete yra daugiau hobis negu darbas. Galiu pasakyti, kad nesitikėjau tokio aukšto išsilavinimo lygio, reikalavimų ir paskaitų kokybės šiame universitete. Važiuodamas čia, galvojau kad jau turiu šiokį-tokį žinių bagažą; tačiau jau po pirmos savaitės paaiškėjo, kiek mažai dar žinau apie programavimą. Paskaitos vyksta anglų kalba, kartais su vertimu į Portugalų kitiems studentams. Studentų grupėse (bent jau mūsų) nebūna daugiau nei 10 – dažniausiai 4-5; todėl klausimams laiko turi visi. Sakyčiau, kad dėstoma medžiaga yra pakankamai (~90%) aktuali šiandien ir artimiausioje ateityje. Taip pat didžiulis pliusas yra laisvas dalykų pasirinkimas – bent jau Erasmus studentams.“


Pastaba. Autorių kalba netaisyta.