Studentų atsiliepimai

Arvydas, ET14A gr. University of Nicosia (Kipras)
Studijos Kipre man tikrai patiko. Tai puiki proga pagilinti anglų kalbos įgūdžius, pamatyti kaip vyksta paskaitos kitose šalyse, susipažinti su kita kultūra. University of Nicosia yra privatus universitetas todėl dėstymo kokybė yra tikrai gera. Universitetas organizuoja įvairius užsiėmimus ir renginius todėl tas kas ieško veiklos tikrai ras. Kipriečiai yra labai draugiški žmonės jie mielai priima atvykėlius. Iš kolegijos vykau vienas todėl sulaukdavau klausimų ar nebaisu keliauti vienam, tačiau aš manau kad tai puiki proga išmokti kažko naujo, išmokti spręsti beviltiškas situacijas ir pan.


Tomas ir Vladislav, TK14A gr. University of Vigo (Ispanija)
Neseniai grįžome iš Erasmus+ programos, pusę metų praleidome nuostabioje Ispanijoje! Universitetas geras, patiko, dėstymo lygis ganėtinai aukštas, tad galima išmokti daugybę naujų ir įdomių dalykų. Dėstytojai moko kurti naujus dalykus, o ne tik naudotis jau sukurtais. Paskaitų metu turėjome daug praktinių užsiėmimų, kuriose patys turėjome pasiekti realų savo rezultatą. Dėstytojai labai padeda ir noriai sprendžia iškilusias problemas, kartu su studentais. Pati universiteto vietovė – fantastiškoje vietoje, apsuptoje kalnų, tikra harmonija su gamta ir jos grožiu. Pats miestelis nedidelis, stebinantis užburiančiu gamtos grožiu ir nuostabiu oru. Bendras įspūdis apie Erasmus + programą: nuostabi, neįkainojama patirtis, praplėstas akiratis, aplankyta daugybė nuostabių vietų, įgyta daug praktinių įgūdžių.


Artūras, PI15S gr. Portucalense University (Portugalija)
Erasmus patirtis Porto labai priklauso nuo lūkesčių ir laiko planavimo įgūdžių. Jei esate linkęs skirti laiko mokslams – Portukalensės universitete rasite puikių dėstytojų, kurie suteiks žinių pagal jūsų jėgas. Norintieji iššūkių tikrai jų suras, tad teks nemažai paplušėti. Keliautojams Porto pasiūlys nuostabų senamiestį, jaukias gatveles, istorinį paupį, vandenyną, vyno rūsius ir galybę naktinio miesto įspūdžių. Norintiems dar daugiau – galima pasiekti ir kitus įspūdingus miestus – Lisaboną, Bragą, Madeirą… Visų ir neišvardinsi! Atkeliavę čia sutiksite galybę kitų tautų atstovų. Rasite draugų iš Brazilijos, Angolos, Turkijos, Belgijos, Ispanijos bei kitų kraštų. Susiplanavę tinkamai laiką ir jėgas – turėsite nepakartojamą patirtį visam gyvenimui. Prasti sprendimai gali baigtis akademinėmis skolomis ir kitais nesusipratimais.


Šarūnas, TK14A gr. Fontys University of Applied Sciences ( Nyderlandai)
Studijų metu įgijau neįkainojamos patirties, kuri tikrai pravers mano gyvenime. Fontys universitete pagerinau savo praktines žinias, nes universitetas labai daug dėmesio skiria praktiniams užsiėmimams. Žinoma, buvo gerinamos ir teorinės žinios, o tuo tarpu kartu ir anglų kalbos žinios. Atvykau į Olandija vienas ir nežinojau kaip viskas bus ir ko turėčiau tikėtis. Pirmą dieną susitikau su savo kambariokais, antrą dieną susipažinau su savo gupiokais, trečią dieną susitikau kaimynus ir taip draugų ratas tik plėtėsi ir plėtėsi, o man viena iš didžiausių vertybių studijų metu Olandijoje buvo sutikti naujus žmones, kurie pakeitė mano gyvenimą.


Pijus, ET15A gr. Czech Technical University in Prague (Čekija)
Pusmetį studijavau Čekijoje, Prahoje elektronikos inžineriją. Mokymo lygis ganėtinai aukštas, paskaitos buvo įdomios, pats universitetas turi didelį studentų miestelį, kuriame yra visai nauja biblioteka, o fakultetas, su kuriuo kolegija yra pasirašiusi sutartį taip pat yra neseniai pastatytas tad vien tik šie privalumai ir pati mokymosi aplinka skatino studijuoti savaime. Pagrindinis mano tikslas buvo ne tik studijos, bet ir kelionės. Norėjau kuo daugiau pakeliauti, pamatyti naujų vietų ir manau, kad aš savo tikslą  sėkmingai įgyvendinau. Studijų tvarkaraštis buvo itin palankus (pirmadieniai ir penktadieniai laisvi, be paskaitų), tad sugebėjau pakeliauti ne tik Čekijoje bet ir aplinkinėse šalyse. Manau, kad ši šalis ir universitetas tikrai yra verti kiekvieno dėmesio, tad jei galėčiau rinktis iš naujo savo pasirinkimo nekeisčiau ir vėl važiuočiau studijuoti atgal į Prahą.


Eimantas, PI13A gr. Savonia University of Applied Sciences (Suomija)
„Pačios paskaitos trunka po 2-4 valandas, kurių metu daromos pertraukos. Bendrabučiai labai puikūs. Tiesiog 10 balų. Kur gyvenu aš labai daug vietos, viskas šviesu. Turiu atskirą kambarį. Minusas tas, kad internetas labai lėtas, beveik 40 kartų lėtesnis negu Lietuvoje, todėl jeigu reikia atsisiųsti programą studijoms, tai tenka daryti kolegijoje, kur greitis tiesiog žvėriškai didelis. Taip pat turime sauną, į kurią galima eiti antradieniais dviem valandom nemokamai. Gyvenu su grupioku Andriumi ir kinu, su kuriuo tikrai linksma, kažkiek mokėmės kinų kalbos. Maistą pirkti nėra brangu, kaip gali atrodyti gyvenant Lietuvoje. Sakyčiau kainos čia tikrai mažokos. Buvau maloniai nustebintas, kuomet maistui, daugiausia, ryžiams, makaronams, dešrelėms, kiaušiniams, pienui, daržovėms, vaisiams dviese savaitei išleidžiam po 7-8 eurus. Tai labai puikiai leidžia ir papramogauti arba nusipirkti geresnio maisto. Žmonės labai draugiški. Visada padės, jeigu tik paklausi. Pradžioje, kadangi parduotuvėse viskas suomiškai padėdavo nepažįstami žmonės. Beveik visi, tiek seni tiek jauni kalba angliškai, todėl didelis pliusas.”


Edvardas, PI12A gr. Portucalense University (Portugalija)
„Sąlygos geros suteiktos studentams. Paskaitos vyksta anglų kalba tai kaip ir aišku, ką dėsto. Realiai paskaitos individualios, nes mūsų yra apie penkis-šešis studentus (čia kalbu apie IT studentus ). Apie pačias paskaitas: paskaitos vyksta dvi valandas pirma valanda teorijos, o kita valanda praktika, tai labai šaunu kažką išgirsti ir iškarto praktikuojiesi. Dėstytojai kiekvieną paskaitą duoda individualių užduočių namie ir žiūri kaip mums sekasi ir su kokiomis problemomis susidūrėme atlikdami užduotis namie. Dėstytojai yra arba dirbantys įmonėse arba išėję iš įmonių specialistai atėję vesti paskaitų. Paskaitos vertos dėmesio, nes yra dėstoma realiais pavyzdžiais. Su mielu noru yra atsakoma į visus klausimus. Krūvis yra didelis tad reikia spėti priimti visą informaciją. Kas nori rimtai pasimokinti tai tikrai verta.”


Audrius, IS13A gr. Portucalense University (Portugalija)
„Dauguma paskaitų vedamos portugalų kalba, bet beveik visi suteikia reikiamą medžiagą anglų kalba. SQL dėstytojas tikisi, kad mes jau turim viską puikiai mokėt, nors su SQL teko susidurti tik pirmame semestre ir tai tik buvo įžanga. JAVA jie visi buvo turėję, todėl mums teko pasivyti. Labai patinka oras. Aš tikrai nesitikėjau spalio gale dar maudytis vandenyne, kai Lietuvoj jau ir šaltukas buvo. Vienu žodžiu, jeigu būtų proga vėl čia atvažiuot, aš tikrai su mielu noru atvažiuočiau.“


Andrius, PI13A gr. Savonia University of Applied Sciences (Suomija)
„Studijuoti Suomijoje man labai patinka. Vaikštau i sauną kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį, bendrabučiai puikūs, va tik oras jau nebelabai džiugina. Mokslai čia yra labai lengvi ir atrodo lyg būtų neprivalomi, bet kaip sąžiningas studentas lankau visas įmanomas paskaitas. Kainų skirtumas jaučiasi irgi, stipendijos nelabai užtenka viskam, bet nenukabinęs nosies gyvenu gerai. Suomių kalbos visai nesuprantu, ji yra labai sunki, bet beveik visi žmonės moka kalbėti angliškai, todėl problemų neturiu.”


Edvardas, PI12A gr. Portucalense University (Portugalija)
„Įspūdžių tikrai nemažai ir dauguma jų yra geri. UPT yra privatus universitetas – dėl to praktiškai visi studentai moka už mokslus, turi pakankamai motyvacijos studijuoti ir kartais netgi su gerais rezultatais. Teko daug pabendrauti su keliais dėstytojais; daug kas iš jų dirba/dirbo kitur, ir matosi, kad kai kuriems dėstymas universitete yra daugiau hobis negu darbas. Galiu pasakyti, kad nesitikėjau tokio aukšto išsilavinimo lygio, reikalavimų ir paskaitų kokybės šiame universitete. Važiuodamas čia, galvojau kad jau turiu šiokį-tokį žinių bagažą; tačiau jau po pirmos savaitės paaiškėjo, kiek mažai dar žinau apie programavimą. Paskaitos vyksta anglų kalba, kartais su vertimu į Portugalų kitiems studentams. Studentų grupėse (bent jau mūsų) nebūna daugiau nei 10 – dažniausiai 4-5; todėl klausimams laiko turi visi. Sakyčiau, kad dėstoma medžiaga yra pakankamai (~90%) aktuali šiandien ir artimiausioje ateityje. Taip pat didžiulis pliusas yra laisvas dalykų pasirinkimas – bent jau Erasmus studentams.“