Vilniaus kolegijos Robotikos dirbtuvių komanda šiuo metu aktyviai taiko naują robotinę platformą studijų procese. Tai nauji robotai-šunys. Taip, taip, tai bendrojo naudojimo mobiliųjų robotų klasei priklausantys robotai, turintys keturias paslankias nepriklausomai judančias galūnes. Jie turi integruotus jutiklius, kurie leidžia robotui „jausti“ ir patirti aplinką bei reaguoti į dinaminius aplinkos pokyčius: aplenkti roboto judėjimo trajektorijoje atsiradusias kliūtis, sekti nurodytą objektą judant jam iš paskos arba greta jo.
Pasak Vilniaus kolegijos Elektronikos ir kompiuterių inžinerijos katedros vedėjo P. Šakalio, „šie robotai-šunys yra svarbi studijų proceso dalis. Gamintojas tokio tipo robotą rinkai pristato kaip universalų įrenginį, skirtą tiek profesionaliajai programavimo įgūdžių tobulinimo veiklai, tiek mokomajam ir bendrajam naudojimui. Panaudojimo spektras neįtikėtinai platus: pasitelkus robotus-šunis galima vykdyti ekspedicines užduotis paieškos ir gelbėjimo misijose, atlikti specialiosios paskirties inžinerinių objektų veikliųjų mazgų būklės inspektavimą, netgi galima integruoti į inžinerinės krypties specialistų ruošimo (mokymo) procesą ar paprasčiausią kasdienį buitinį žmogaus gyvenimą, padedant žmonėms su judėjimo ar regos negalia pereiti gatvę arba paprasčiausiai transportuojant pirkinių krepšelį.“
Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto Robotikos dirbtuvių komanda įsigijo šiuo robotus- šunis dėl neišsemiamų inžinerinių iššūkių galimybių. Pasak P. Šakalio, „šie mūsų augintiniai yra puikūs prototipai, kitaip sakant, bazinė platforma, kuri padeda mums rengti aukštos kvalifikacijos inžinerinės krypties specialistus, gebančius įgyvendinti tobulinimo darbus elektroninės, kompiuterinės, valdymo ir tinklinių ryšių komunikacinėse srityse. Tai realus mokslo taikomosios veiklos pavyzdys: kartu su studentais plėtojame dirbtinio intelekto algoritmų integravimą vaizdų atpažinimui, kai siekiama įgalinti robotą ar robotų grupę judėti autonomiškai (savarankiškai) preliminariai nurodyta trajektorija be jokio pašalinio žmogaus įsikišimo, tarpusavio duomenų perdavimui naudojant debesų kompiuteriją, kai robotui dalį reikiamo maitinimo užtikrina mūsų komandos narių patentuotos elektros energijos generacinės technologijos.“
Vilniaus kolegijos Kompiuterių inžinerijos ir Elektronikos inžinerijos studijų programų studentai aktyviai dirba su robotais-šunimis, tai ir kūrybiškumas, ir praktinė veikla, ir įtraukiantis inžinerinis iššūkis.