Rugsėjo 17 d. Vilniaus kolegijoje vyko renginiai, skirti 15-tam nacionaliniam mokslo festivaliui „Erdvėlaivis Žemė“. Šiuose renginiuose dalyvavo ir Elektronikos ir informatikos fakulteto docentas, elektronikos katedros vedėjas dr. Antoni Kozič.

„Erdvėlaivis Žemė” – tai kasmetinis renginys, jau tapęs didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje bei pasklidęs po daugiau nei dešimtį šalies miestų. Šiemet jo renginiai vyksta šešiolikoje miestų ir rajonų, o renginių skaičius viršija tris šimtus septyniasdešimt. Kuriant Mokslo festivalio programą dalyvauja šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų. Pagrindiniai mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė” tikslai – ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą bei skatinti jaunimą, ypač moksleivius, siekti karjeros moksle.

Šiais metais, mokslo festivalyje kartu su kolegomis iš kitų fakultetų demonstracines dirbtuves tema – „Cheminis pavojus! Kaip atrodo gelbėtojo kostiumas?“ pristatė ir Elektronikos ir informatikos fakulteto docentas, elektronikos katedros vedėjas dr. Antoni Kozič. Užsiėmimų metu buvo demonstruojama gelbėtojų apranga su pilna kvėpavimo įranga, aiškinamos ne tik aprangos medžiagų bei furnitūros ypatingosios savybės, bet ir inovatyvių informacinių komunikacijos sistemų svarba gelbėtojų komandos darbo metu. Taip pat buvo galima ir praktiškai išbandyti kostiume integruotų dujų, temperatūros, slėgio, judesio ir kitus įvairius jutiklius bei e-tekstilės galimybes.