Sausio 20 d. Elektronikos ir informatikos fakulteto Robotinių sistemų laboratoriją aplankė grupė Vilniaus ,,Senvagės” gimnazijos vienuoliktos klasės moksleivių. Susitikimo metu svečiams buvo pristatyta fakulteto Kompiuterių sistemų ir telekomunikacijų katedros kuruojama naujai startuosianti studijų programa Kompiuterių inžinerija, mokiniai buvo supažindinti su studijų eiga, perspektyviomis specializacijomis bei karjeros galimybėmis.

Praktinės – pažintinės pamokos metu mokiniams paskaitą skaitė Elektronikos laboratorijų vedėjas Tomas Kasperavičius ir Kompiuterių sistemų ir telekomunikacijų katedros vedėjas Paulius Šakalys. Pagrindinis paskaitos akcentas buvo skiriamas atvirojo kodo ,,OTTO” robotukų konstravimui ir programavimui. Dešimties linksmųjų robotukų pagalba renginio dalyviai susipažino su robotinių sistemų projektavimo, gamybos ir programavimo etapais ir principais. Taip pat buvo aplankyta studentų popaskaitinės veiklos zona – ,,Robotikos dirbtuvės”, kurioje pristatytas ir pademonstruotas tarptautinio projekto metu minėtose dirbtuvėse gimęs robotas humanoidas ,,Eifure”.

Praktiniu užsiėmimu pasibaigusi Elektronikos katedros dėstytojų – dr. Andžej Lučun, dr. Eugenijaus Mačerausko ir dr. Antoni Kozič – vieša paskaita apie ultragarso taikymą bei vieno iš geriausių mūsų studento Manto Vanago asmeninis liudijimas apie sėkmingas Elektronikos inžinerijos studijas Elektronikos ir informatikos fakultete paliko neišdildomą įspūdį Vilniaus „Senvagės“ gimnazijos moksleiviams.

Naujosios studijų programos Kompiuterių inžinerija perspektyvos ir suteikta galimybė prisiliesti prie robotikos pasaulio sulaukė didžiulio mokinių susidomėjimo, tad buvome pakviesti atvykti į svečius būsimiems Kompiuterių inžinerijos studijų programos studentams skaityti pamokų ciklo ,,Roboto struktūra ir valdymas iš arti”.