Kompiuterių inžinerija

Studijų krypties grupė: Inžinerijos mokslai
Studijų kryptis: Elektronikos inžinerija, E09
Studijų forma: Nuolatinė ir Nuolatinė sesijinė
Kalbos, kuriomis dėstoma: Lietuvių
Kvalifikacinis laipsnis: Inžinerijos mokslų profesinis bakalauras

Studijų programos aprašas (AIKOS sistema)
Studijų programos išorinio vertinimo išvados (SKVC)
Konkursinio balo sandara ir skaičiuoklė (LAMA BPO)

Studijų planas įstojusiems 2022 m. ir vėliau
Studijų planas įstojusiems 2020 m. ir 2021 m.

Studijų programos išskirtinumas
Kompiuterių inžinerija – tai nauja, universali, vertinimo ekspertų komisijos patvirtinta studijų programa, sukurta remiantis aktualios specialistų pasiūlos, jų padėties darbo rinkoje ir darbdavių poreikio analizės tyrimais. Studijų programa orientuota į kvalifikuotų inžinerijos profesinių bakalaurų parengimą, gebančių spręsti robotinių, kompiuterinių, telekomunikacijų sistemų ir jų tinklų projektavimo, diegimo, administravimo, priežiūros inžinerines užduotis.

Studijų programos specializacijos
Kompiuterių sistemų ir tinklų administravimas – specializacija orientuota į šiuolaikinių kompiuterinių tinklų ir sistemų projektavimą, diegimą, derinimą, vartotojo aplinkos organizavimą pasitelkiant aparatinę ir specialiąją programinę įrangą, informacijos saugumo grėsmių nustatymą ir tinkamų apsaugos būdų taikymą.

Telekomunikacijų sistemos – specializacija orientuota į telekomunikacinių tinklų ir sistemų analizę, tinklo struktūros projektavimą, diegimą ir derinimą įsisavinant ir praktiškai taikant informacijos srautų perdavimo, valdymo, apdorojimo ir komutavimo principus.

Robotika – specializacija orientuota į procesų automatizavimą – robotų ir robotinių sistemų kūrimą, projektavimą, diegimą, aparatinės ir programinės dalies diagnostiką, kompiuterinį veikimo modeliavimą, integruojant robotines sistemas į pramonės ir viešojo sektoriaus sritis.

Absolventų įgyjami gebėjimai

  • Analizuoti robotines, kompiuterines ir telekomunikacines sistemas sprendžiant inžinerinius uždavinius;
  • Projektuoti, kurti ir diegti robotines, kompiuterines ir telekomunikacines sistemas ir tinklus;
  • Programuoti ir savarankiškai įsisavinti naujas programavimo kalbas;
  • Įgyvendinti modernius dirbtiniu intelektu paremtus technikos valdymo algoritmus;
  • Administruoti kompiuterių sistemas ir tinklus;
  • Projektuoti ir įgyvendinti algoritmus pasirinktomis programinėmis priemonėmis;
  • Diegti ir derinti specialiąją programinę įrangą;
  • Taikyti įgytas žinias praktinėje veikloje priimant sprendimus ir vertinant rezultatus.

Tarptautiškumas
Kompiuterių inžinerijos studijų programos studentai turi puikias galimybes išvykti studijuoti arba atlikti praktiką Europos sąjungos šalių aukštosiose mokyklose pagal Erasmus+ mainų programą, nes programos turinys atitinka naujausių technologijų lygį ir potencialių darbdavių pageidavimus.

Karjeros galimybės
Baigę Kompiuterių inžinerijos studijų programą ir įgiję Inžinerijos mokslų profesinio bakalauro kvalifikaciją absolventai galės dirbti įvairiose kompiuterių inžinerijos, robotikos, telekomunikacijų, pramonės verslo, bankų, transporto, sveikatos apsaugos ir kt. įmonėse – valstybiniame ir privačiame sektoriuje. Glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos ir tarptautinėmis įmonėmis: UAB “Jung”, UAB “Eltechnika”, UAB “Baltnetos komunikacijos”, UAB „Elfa Distrelec“, „UAB “Telia”, UAB “Bite Lietuva”, UAB “Tele2” UAB “Teltonika”, UAB “Blue Bridge” ir kt.

Sėkmės istorija

Artūr Kadzevič
UAB “Eltechnika” direktorius
Inžinerinių sprendimų rinka nuolatos keičiasi, o šis procesas palaipsniui mus veda prie naujų produktų ir sprendimų įgyvendinimo. Svarbiausia yra tai, kad būtent ateities technologijos, kurių svarba dabartinėje rinkoje pamažu įgauna vis didesnį vaidmenį, leidžia prognozuoti ypatingai gerą ateitį kompiuterių inžinieriams. Šios srities sektoriui ypatingai trūksta kvalifikuotų specialistų. Ketvirtoji pramonės revoliucija, bei kasdienių procesų automatizavimas ir jų susiejimas į bendrą, vieningą tinklą skatina pokyčius darbo rinkoje, t. y. didina aukštąsias technologijas išmanančių specialistų poreikį. Džiaugiamės bendradarbiavimu su Vilniaus kolegija ir galimybe prisidėti tobulinant Kompiuterių inžinerijos studijų programą.

 

Atnaujinta 2024-02-28