Elektronikos inžinerija

Studijų krypties grupė: Inžinerijos mokslai
Studijų kryptis: Elektronikos inžinerija, E09
Studijų forma: Nuolatinė ir Nuolatinė sesijinė
Kalbos, kuriomis dėstoma: Lietuvių
Kvalifikacinis laipsnis: Inžinerijos mokslų profesinis bakalauras
Studijų programos aprašas (AIKOS sistema)
Studijų programos išorinio vertinimo išvados (SKVC)
Konkursinio balo sandara ir skaičiuoklė (LAMA BPO)

Studijų planas įstojusiems 2022 m. ir vėliau
Studijų planas įstojusiems 2020 m. ir 2021 m.

Studijų programos išskirtinumas
Studijų programa orientuota rengti elektronikos inžinierius, gebančius diegti, eksploatuoti, programuoti sudėtingą elektronikos įrangą ir sistemas. Elektronikos inžinerijos studijų programa skirta analitiškai mąstantiems, atkakliems, besidomintiems moderniausia, sudėtingiausia aparatūra ir elektroninėmis sistemomis bei siekiantiems įgyti elektronikos inžinerijos profesinio bakalauro laipsnį.
Studijų programos tikslas – parengti elektronikos inžinerijos profesinius bakalaurus, gebančius profesionaliai taikyti teorinius principus praktikoje, kurti ir programuoti elektroninių ir mechatroninių sistemų funkcinius mazgus bei diegti ir eksploatuoti sudėtingą elektronikos ir mechatronikos įrangą ir sistemas.

Studijų programos specializacijos
Elektroninės sistemos – specializacija orientuota į modernių analoginių ir skaitmeninių elektroninių sistemų projektavimą, gamybą, diegimą, tyrimą, derinimą bei aptarnavimą, pasitelkiant matavimo, programavimo, duomenų perdavimo, navigacijos bei aukštųjų dažnių technologijas.

Mechatroninės sistemos – specializacija orientuota į mechatroninių sistemų kūrimą, projektavimą, montavimą, aparatinės ir programinės dalies derinimą, valdymą, eksploatavimą, diagnostiką bei modernizavimą, atliepiant pramonės ir viešojo sektoriaus technologinių procesų automatizavimo ir robotizavimo poreikį.

Absolventų įgyjami gebėjimai

  • Projektuoti, kurti ir programuoti elektroninių ir mechatroninių sistemų funkcinius mazgus ir jų sistemas;
  • Diegti ir eksploatuoti sudėtingą analoginę ir skaitmeninę elektroninę įrangą, skirtą telekomunikacijų ir kompiuterių sistemoms;
  • Nustatyti ir šalinti įvairius elektronikos įrangos gedimus;
  • Programuoti loginius valdiklius, administruoti elektronikos ir mechatronikos sistemų darbą, nustatyti ir šalinti jų gedimus;
  • Taikyti inžinerijos žinias robotizuotų sistemų projektų kūrimui ir įgyvendinimui;
  • Taikyti taikomąsias kompiuterines programas elektroninių ir mechatroninių sistemų įrangai;
  • Parinkti ir taikyti pagrindinius verslo organizavimo principus.

Tarptautiškumas
Pagal ERASMUS+ studijų mainų programą studentai gali išvykti studijuoti į Europos šalis, turi puikias galimybes atlikti praktiką aukštųjų technologijų tarptautinėse įmonėse Lietuvoje bei užsienyje, pvz.  pasaulinio lygio „LG Electronics“ kompanijoje.

Karjeros galimybės
Baigę Elektronikos inžinerijos studijų programą ir įgiję Inžinerijos mokslų profesinio bakalauro kvalifikaciją absolventai galės dirbti įmonėse, specializuojančiose įvairiose pramonės, transporto, energetikos, aviacijos, žemės ūkio, medicinos ir kt. srityse, kur diegiami įvairūs techniniai sprendimai programinės įrangos mikroprocesorinėms sistemos, signalų perdavimo ir priėmimo įrenginiams, audiovizualiniams, mechatroniniams įrenginiams, navigacinėms, matavimo, diagnostikos ir automobilių elektronikos sistemoms.

Sėkmės istorija

Aleksej Navoičik
UAB „Dielektrik“ generalinis direktorius
Esu Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto 2005 metų laidos absolventas. Jau nuo vaikystės man patiko kurti. Mokykloje kūriau įvairius elektroninius prietaisus, tarp kurių buvo žaislinės mašinytės su elektriniu varikliu ir nuotoliniu valdymu, elektrošokas iš fotoblykstės ir dar daug daug visko, ko 1990 metais mums trūko, tačiau taip norėjosi turėti.
Baigęs mokyklą nusprendžiau stoti į Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultetą. Besimokydamas Kolegijoje, įgijau daug reikalingų teorinių ir praktinių žinių. Studijos padėjo išvystyti analitinį mąstymą, atsakingumą ir atkaklumą. Tačiau svarbiausia yra tai, kad studijos padėjo man suvokti, ko iš tiesų siekiu: mano svajonė buvo įkurti konstruktorių-elektronikos projektuotojų verslą. Kadangi tam reikėjo didelio žinių bagažo, buvo svarbu gilintis į visus dėstomus dalykus ir dar daugiau.
Mano profesinė karjera prasidėjo nuo inžinieriaus-projektuotojo darbo vienoje įmonėje. Darbas reikalavo techninių, matematikos, psichologijos ir daugumos kitų dalykų, dėstytų Kolegijoje, žinių. Daug patirties įgijau ilgalaikėse komandiruotėse Kinijoje, kur reikėjo susikalbėti su vietiniais inžinieriais, nors ir aš, ir jie iš pradžių sunkiai kalbėjome angliškai.
Po kelerių metų kartu su grupioku Sergejumi Šeršniovu įkūrėme inžinierių-elektronikos projektuotojų įmonę. Verslas buvo kuriamas sunkiais Lietuvai metais – per ekonominę krizę, todėl teko daug dirbti ir įveikti nemažai iššūkių. Tačiau 2018 metais mūsų nedidelis kolektyvas išleidžia į rinką produktą, kuris neturi analogų visame pasaulyje.
Norėčiau labai padėkoti visiems Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto dėstytojams už pasirinktą mokymo metodiką, požiūrį į studijas ir studentą. Linkiu šiai aukštajai mokyklai ir toliau gyvuoti, plėstis, sulaukti daug gerų studentų, o dėstytojams išlikti šiuolaikiškiems, inovatyviems, gebantiems operatyviai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių.

 

Atnaujinta 24-02-28